FAQ

Obsah

Q. Jak poznám, že můj telefon umí odesílat a přijímat MMSky?

A. Jednoduše, zkuste si přeposlat na svůj telefon testovací MMS z Internetové samoobsluhy. Pokud vám testovací MMS nedorazí do 5 minut, pravděpodobně telefon nemáte nastaven. Přepošlete si tedy ještě tzv. chytrou SMS pro nastavení MMSek ve vašem telefonu.

Q. Jak si mohu aktivovat MMSky?

A. Většina telefonů pořízených přímo u mobilního operátora Vodafone ČR má službu pro MMSKy již přednastavenou. Pro kontrolu můžete zajít do Internetové samoobsluhy a zkontrolovat, zda služba je již skutečně aktivována, případně deaktivovat.

Q. Jak si mohu nastavit MMS telefon?

A. MMS telefon můžete nastavit pomocí tzv. chytré SMSky na Internetové samoobsluhy nebo manuálně na www.techforum.cz.

Q. Co jsou to MMS?

A. MMS jsou multimediální zprávy, které

  1. mohou obsahovat fotografie, obrázky, videa, zvukové záznamy i dlouhé texty,
  2. prvky se mohou v jedné zprávě kombinovat (závisí na typu telefonu)
MMS je zkratka anglických slov Multimedia Messaging Service. Služba MMS umožňuje posílat MMSky z MMS telefonů na jiné MMS telefony nebo na email a přijímat MMSky z jiných MMS telefonů nebo z MMS studia.

Q. Jaká je maximální velikost MMS?

A. 300kB

Q. Jak dlouho bude MMSka uložena ve schránce?

A. 30 dnů

Q. Kde najdu více informací o MMS?

Q. Jak se mohu zbavit viru, který jsem přijal nejspíš prostřednictvím MMS?

A. Problém se týká telefonů s operačním systémem, doporučujeme proto takové telefony chránit antivirovou ochranou stejně jako vaše PC. Na http://mobile.f-secure.com/downloads/trial/index.html naleznete antivirovou ochranu zdarma ke stažení.

Q. Kde najdu číselný kód pro vyzvednutí MMS na internetu, když jsem si jej smazal?

A. Z bezpečnostních důvodů informační SMS s heslem není nikde uložena. Jediná možnost je ve vaší internetové schránce na adrese mms.vodafone.cz, kde stačí kliknout na „klikněte pro jeho připomenutí sem“. Heslo vám v bude ihned zasláno SMS zprávou a je pro všechny vaše příchozí MMS do internetové schránky stejné.

Q. Jaká je cena za MMS?

A. Cena MMS na české číslo (ať je kdekoliv, třeba i v zahraničí) je 4,50 Kč. MMS na zahraniční číslo vás bude stát 6,50 Kč. Za MMS odeslanou ze zahraničí zaplatíte 11,40 Kč.